• Home
  • mechanika
  • Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie działalności?

Majka

Like

Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie działalności?

Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie własnego biznesu?

    Chciałbyś otworzyć w niedługim czasie auto warsztat? Zatem powinieneś działać w zupełności legalnie. Odnośnie tego pewnie żaden z mechaników nie może mieć żadnych wątpliwości. Nikt nie powiedział, że otworzenie warsztatu motoryzacyjnego jest takie proste. Jednakowoż zapewne dasz sobie radę.

    Bez wątpienia należy na początku przeczytać dokładnie fora dyskusyjne. Co jak co, ale bardzo często to właśnie na forach zdołamy znaleźć wiele ciekawych porad o pozwoleniach. Nierzadko mechanicy chętnie chcą dzielić się własnymi przemyśleniami oraz doświadczeniami. Jest to bardzo pocieszające, bo początki zapewne nie należą do łatwych.

    Miejmy na uwadze, że jeżeli będziemy świadczyli usługi montażowe, to znaczy rozchodzi się o montaż gazu, bez chociażby cienia wątpliwości musimy mieć odpowiednie uprawnienia. Ta sama sytuacje jeżeli będziemy grzebali w elektronice albo silniku. Raczej oczywiste, że chociaż zdecydowana większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika żadnego problemu, to jednak istnieją niektóre kwestie, które wymagają odpowiednich uprawnień. No i bardzo dobrze, w końcu chodzi o w tym momencie o nasze bezpieczeństwo!

    Trzeba mieć także posiadać zezwolenie środowiskowe. To żadna niespodzianka, że szczególnie po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej, to wszystko co ma związek z ochroną środowiska naturalnego jest wielce istotne. Miejmy nadzieję, że Polska będzie krajem, w którym to mechanicy umieją zadbać o naturę.

    Krótka piłka – pozwolenia są faktycznie niezbędne, choć na całe szczęście nie jest ich aż tak wiele.

Autor wpisu: taśmy z nadrukiem – profesjonalnie

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url