• Home
  • transport
  • Jaki produkt zapachowy wybrać do pojazdu towarowego?

Majka

Like

Jaki produkt zapachowy wybrać do pojazdu towarowego?

Samochody ciężarowe w temacie zapachów jakoś wyjątkowo nie wyróżniają się od pojazdów do przewozu osób. Rozbieżność zazwyczaj polega przede wszystkim na tym, ile czasu spędza się w konkretnym aucie. Naturalnym jest to, że w aucie osobowym regularnie siedzi się zaledwie tak dużo czasu, jak dużo potrzeba na przejechanie z miejsca A do celu podróży, tuż po tym się wysiada i pojazd przestaje być ważny. W przypadku samochodu ciężarowego jest to zwykle miejsce wykonywania przez nas pracy, więc musimy być przygotowani, że będziemy z nim dużo dłużej każdego dnia. Taki fakt potrafi wpłynąć na naszą decyzję, choć bynajmniej nie jest to też absolutnie rygorystyczna zasada. Trzeba o tym wspomnieć, z racji na to, że zawsze jakakolwiek decyzja wiążąca się z zapachem to w ostatecznym bilansie kwestia naszej osobistej decyzji oraz subiektywnych upodobań.

Wunderbaum czy odświeżacz na nawiew?

W sklepach jest obecnie wiele aparatów wydzielania zapachów. Najpopularniejsze są sztampowe choinki Wunderbaum, które niespiesznie uwalniają swój zapach po prostu poprzez epatowanie nim. Inną opcją są coraz bardziej rozpowszechnione pudełka na wentylatory, w których dopiero dynamiczny przepływ strumienia powietrza umożliwia na pozyskanie pożądanie bogatego aromatu w pojeździe. Na co dzień brak specjalnej rozbieżności pomiędzy nimi, jednakże w drugiej z owych opcji jest możliwość uzyskać wyrazistszy zapach w krótkim okresie czasu, co może okazać się zaletą godną rozważenia.

Najładniejsze aromaty

Zapachy w pojeździe zależą od prywatnego uznania kierowcy, co bynajmniej nie neguje jednak w niczym faktu, że pewne zapachy mogą mieć działanie powodujące nasze niekorzystne reakcje. Są to zazwyczaj wszystkie przesłodzone bukiety zapachów, dla przykładu zapachy kwiatowe bądź waniliowe. Ich grzeszkiem jest fakt, iż powodują senność i szczególnie w połączeniu z ciepłym powietrzem bywają po prostu niebezpieczne dla kierowcy. O wiele lepszą propozycją są aromaty orzeźwiające, na przykład cytrusowe lub niezwykle wyraziste, korzenne. Jak zazwyczaj musi być to przede wszystkim aromat, jaki podoba się samemu kierowcy i dobrze mu się kojarzy, zawdzięczając czemu będzie urozmaicał siedzenie w samochodzie, a nie jedynie zakrywał potencjalne niepożądane aromaty.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url