• Home
  • Poradniki
  • Jak samodzielnie wykonać reklamę na ciężarówce?

Jakub

Like

Jak samodzielnie wykonać reklamę na ciężarówce?

Reklama na prywatnym pojeździe jest najbardziej opłacalną strategią reklamy. Stanowi idealną opcję na pewne reklamowanie, towaru, własnej marki czy oferowanych usługi. Ruchliwość, możliwość trafienia do innych grup konsumentów to zasadnicza cecha grafik promocyjnych na pojazdach, ciężarówkach – autach.

Jaką metodą przygotować reklamę – wykleić swój samochód?

Wbrew pozorom nie jest to nadzwyczaj skomplikowana procedura. Zależnie od tego, jaki wymyśleliśmy plan na swoją ofertę reklamową, takiej metody przygotowania będziemy potrzebowali użyć. Najbardziej popularną – popularną i najbanalniejszą do samodzielnego wykonania jest wektorowa grafika promocyjna cięta z folii samoprzylepnych. W jaki sposób się więc wziąć do sporządzenia naszego arcydzieła?

W pierwszej kolejności należy rozpocząć od konceptu plastycznego, inaczej co i gdzie ma się znaleźć, w jakiej kolorystyce, w jakiej kubaturze i najistotniejsze, na których fragmentach samochodu. Pod kątem faktu w jaki sposób rozplanujemy położenie naszych nadruków na konkretnych podzespołach – fragmentach pojazdu, będziemy potrzebowali dostosować model folii i opcjonalnie sposób jej aplikacji. Sugerujemy amatorom, by startowali od płaskich powierzchni bryły samochodu. Po co ? – bowiem folia reklamowa w tych miejscach (gładkich) będzie najłatwiejsza do przyklejenia – wyklejenia oraz dodatkowo, cena folii na gładkie nawierzchnie okaże się tańsza od folii na przykład odlewanych.

Wstępny krok – przygotowujemy grafikę na busie.

Poczynając od tego wszystko się inicjuje. Jest to pierwszy i podstawowy etap, przybliżający nas – właścicieli biznesów do celu, jakim ma być obklejone w rewelacyjną ofertę reklamową na samochód. Żeby stworzyć taki projekt, korzystnie by było umieć obsługiwać jakiś program do grafiki. Przeważnie stosowane do przygotowywania grafik – reklam, są programy wyprodukowane przez Corela oraz Adobe. Jeśli posiadamy na laptopie którąś z odsłon np. Corel Draw, to trzeba zrobić zdjęcia z prostopadłej pozycji (absolutnie nie z perspektywy), 2 drzwi bocznych oraz bagażnika busa. Podczas kolejnego etapu należy dokładnie wymierzyć auto w „realu” – tak abyśmy mogli pracować nad projektem w konkretnej skali. Sugerujemy stosowanie skali bądź jeden do jednego, względnie jeden do dziesięciu. Unikniemy w ten sposób omyłki przy eksportach grafik do programów przycinających lub drukujących naszą przygotowaną reklamę. Jeżeli posiadamy już zdjęcia samochodu, poznaliśmy jego realne wymiary, mamy w posiadaniu komputer i odpowiedni program plastyczny, to jesteśmy w stanie zacząć realizowanie naszej reklamy.

Źródło artykułu: taśmy klejące z nadrukiem

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url