Jakub

Like

Transport jednośladu przyczepą

Przyczepkę mamy możliwość wypożyczyć na przykład w warsztacie, serwisie jednośladów względnie na stacji benzynowej i przetransportować samodzielnie swój motorower. Trzeba natomiast być wyczulonym jeśli nie mamy doświadczenia w owego typu przewozie ponieważ mamy możliwość narazić nasz motocykl na zepsucie ewentualnie zarysowanie jeśli np. niestarannie przywiążemy go na przyczepie.By przetransportować pojazd na przyczepce musimy umiejętnie go zabezpieczyć. Osobiście można umocować motocykl na zwykłej przyczepie w ten sposób:

  1. Postawić koło motoru w kącie przyczepy.
  2. Sznur ściągający zaczepić na przednie koło. Najlepiej przeciągnąć pas poprzez spodnią półkę zawieszenia i zahaczyć o przyczepę po przeciwnej stronie kierownicy.
  3. Przełożyć pas ściągający przez siedzisko motocykla oraz przymocować do podłogi przyczepy.

Zaczepianie motocykla jest niezwykle istotne, gdyż gwałtowne przesunięcie się go na przyczepie może mieć niebagatelne konsekwencje w postaci karambolu.
Są także możliwości wynajęcia specjalistycznej przyczepki dedykowanej do transportu motorowerów, wyposażonej w najazd a także zaczep, w którym lokuje przednie koło. Cena użyczenia takiej przyczepy to około 50 zł za dobę (plus kaucja przeważnie ok. 200 zł). Na owej specyficznej przyczepce można zazwyczaj przewieźć 1 bądź dwa motocykle. Miejmy w pamięci, że potrzebujemy auto z hakiem holowniczym oraz pasy spinające!

Najbardziej zaawansowaną alternatywą jest przyczepka podłogowa z plandeką. ( ochrania przed złymi warunkami pogodowymi)

Adnotacja: Przyczepka powinna posiadać ważne OC!
Pamiętajmy: Prawo jazdy kategorii B upoważnia do kierowania pojazdem z przyczepą o akceptowalnej masie całkowitej nieprzekraczającej wagi własnej pojazdu holującego, o ile zsumowana akceptowalna waga całkowita zespołu tych samochodów nie przekracza 3,5 t.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url