• Home
  • moto
  • Zmiana barwy auta – oklejanie samochodu

Majka

Like
Categories:
SHARE THIS PAGE

Zmiana barwy auta – oklejanie samochodu

Odmiana koloru pojazdu – obklejanie samochodu

Często przydarza się, iż kupiony przez nas automobil po poprzednim właścicielu nie posiada oczekiwanego koloru, ale nabyliśmy go bowiem był w odpowiednim stanie technicznym i również posiadał lepsze wnętrze. Czasem nawet nabywając nowiusieńki automobil lista możliwych kolorów nadwozia ma prawo wydawać się niezadowalająca. Wtenczas z pomocą przybędzie nam folia do całkowitego oklejenia samochodu.

Oklejanie samochodu folią to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma metamorfozy koloru samochodu. Co roku otwiera się coraz więcej zakładów, które potrafią fachowo zamontować folię automobilową. Ten sposób tuningu przyszedł bezspornie z krajów zachodnich, gdzie jest teraz niesłychanie popularny. Tam obywatele dość szybko zauważyli, że to jest prostszy szybszy dodatkowo tańszy środek na całkowitą odmianę auta.

Jak zatem wygląda owo wyklejenie? Arkusze folii są kładzione na należycie przygotowaną chemikaliami karoserię pojazdu. W kosztowniejszych opcjach montażu auto rozmontowywane jest z łatwo demontowalnych fragmentów karoserii jak drzwi, lampy, migacze, lusterka itd. Oczywiście folię da radę nałożyć i bez rozkładania karoserii, choć demontaż karoserii pozwala na łatwiejsze a także znakomitsze dopasowanie fragmentów folii i w związku z tym szlachetniejszą jakość wykonanej modyfikacji. Profesjonalne warsztaty umieją tak wykonać proces ponownego składania że jakość złożenia karoserii jest analogiczna z seryjną.

Jeżeli auto jest już roboczo przystosowane, przebiega przyklejenie folii. Jest to proces dosyć uciążliwy, gdyż folia ma niewielką grubość (od 50 do stu tysięcznych części centymetra) oraz ma niezwykle mocny klej. W rozleglejszej perspektywie przesądza to o znakomitej jakości przeróbki, ale niezwykle komplikuje montaż. Jakby tego było mało folia nakładana jest dużymi arkuszami, w taki sposób by nie było widać śladów łączeń na elementach karoserii i całość była doskonale harmonijna. Należy pojąć jak ważne w procesie naklejania są warunki termiczne. Temperatura jest ściśle opisana w specyfikacji wytwórcy folii, a po zakończeniu obklejania auto potrzebuje zostać precyzyjnie wygrzane.

Po ukończeniu, w wypadku profesjonalnie poprowadzonej operacji, skutek potrafi być zdumiewający. Z zewnątrz bynajmniej nie da się określić, że auto jest oblepione. Istotnym jest ponadto fakt długiej (częstokroć nawet dziesięcio letniej) rękojmi na poprowadzone zmiany.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url