Jakub

Like

Jak zorganizować przewóz okien?

Okna należą do przedmiotów, których transport wymaga zachowania wyjątkowej przezorności. Łatwo oznajmić, ale jak to zrobić? Przygotowanie do transportu z uwagi na rozmiary okien PCV i ich łamliwość,  sugerujemy powierzyć korporacji spedycyjnej. Należy jednak uprzednio pamiętać o przygotowaniu okien PCV do przewozu. W jaki sposób to zrobić? Okna PCV muszą zostać zabezpieczone, oblepione folią stretch. W przypadku gdy transportujemy więcej niż jedno okno, położyć między okna np. papierowy arkusz, żeby osłaniał przed zarysowaniami. Najodpowiedniejszą formą przewozu okien czy szkła jest zapakowanie na charakterystyczny, drewniany stojak dedykowany do przewozu szkła. W przypadku gdy kurier posiada na aucie stojak do transportu okien, wtedy mogą być transportowane luzem. Okna PCV okażą się dostarczane w ten sposób, iż będą oparte o wieszak. Okna PCV zawsze muszą być zabezpieczone taśmami oraz specjalnymi matami, specjalnie żeby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

CZUJNOŚĆ! Powinno się zawsze spytać przewoźnika czy też dostarcza stojaków do transportu okien. Czasem mogą doliczyć oni następną opłatę przy takiej realizacji.

Czy dużo kosztuje przewóz okien?

Wysokość opłaty przewozu okien do domu zależy od kraju a także rozmiarów i liczby okien.

Tranzyt okien na terenie Polski

  • W przypadku transportu samego okna PCV na przykład tarasowego koszt tego przewozu wynosi ok. 120-280 pln

Transport okien PCV do Czech

  • Sumpt tranzytu okien PCV z naszego kraju do odległego kraju osiąga 550 – 1000 pln

 

Jak da radę zauważyć przewóz okien PCV jest dość drogi zatem warto spędzić sporo życia poszukując najkorzystniejszej oferty lub nabyć okna PCV na miejscu i absolutnie nie zajmować się transportem. Owo rozwiązanie oszczędzi nam mnóstwo wysiłków aczkolwiek wybór za granicą może być ograniczony w porównaniu z Polską, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien.

Dowiedz się więcej: http://www.kmz-polska.pl/

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url